Ortodontija

Ortodontija – dantų tiesinimas breketais

Tai šypsenos architektūros priemonė, leidžianti atstatyti anatominę dantų padėtį dantų lanke, gydyti  sąkandžio ir žandikaulio anomalijas. Ortodonto paslaugų taip pat gali prireikti, ruošiantis ortognatinei (žandikaulio) operacijai arba prieš dantų protezavimo procedūrą.

Ortodontinis gydymas susideda iš:
  • Paciento ištyrimas ir diagnostinės medžiagos paruošimas bei įvertinimas (diagnostiniai modeliai, rentgeno nuotraukos – panoraminė ir šoninė galvos nuotrauka).
  • Detalus gydymo plano pristatymas.
  • Ortodontinio aparato uždėjimas.
  • Reguliarūs kontroliniai vizitai kas 4-8 savaites, priklausomai nuo taikomo gydymo.
  • Aparato nuėmimas.
  • Retencijos palaikymas.
Breketai

Šiais ortodontoniais aparatais gydomi pacientai nuo 12 – 13 metų kada jau sudygę nuolatiniai dantys, bet labai dažnai šis gydymas yra taikomas ir suaugusiems.

Atliekant ortodontinį gydymą paauglystėje, galima greičiau ir kokybiškiau sutvarkyti ortodontinias anomalijas.

Suaugusiems breketai dedami pakoreguoti tik tam tikras sritis tai yra pagalbinė gydymo priemonė arba tiesinami visi dantys ir pilnai atstatomas sąkandis.

Ortodontinio gydymo būdas

Ortodontinio gydymo būdas parenkamas pagal specifinę dantų, sąkandžio, žandikaulių būseną, taip pat pagal amžių, paciento individualias savybes ir pageidavimus.

Šiai dienai galime pasiūlyti įvairiausių rūšių breketus: metalinius, keramikinius, beligatūrinius, liežuvinius. Ortodontijos sritis sparčiai vystosi, gydymas trunka trumpiau, breketai praktiškai nepastebimi ir pasiekiama stulbinančių rezultatų.

Ortodontinių aparatų katalogas
Ortodontinė plokštelė kiekvienam žandikauliui Pagrindas gaminamas iš specialaus plastiko. Prie pagrindo tvirtinami  metaliniai kabliukai, spyruoklės, lankai ir sraigtai. Kabliukai fiksuoja plokštelę prie dantų. Spyruoklės, lankai ir sraigtai formuoja taisyklingus dantų lankus.
Breketų sistema Nenuimamas, prie kiekvieno danties vainiko paviršiaus specialiu ortodontiniu cementu klijuojamas ortodontinis aparatas, nešiojamas visą ortodontinio gydymo laiką. Breketų sistema susideda iš breketų, vamzdelių, žiedų, lankų ir papildomų elementų (spyruoklių, mini sraigtų, elastikų, butonų ir kt.). Lankai tvirtinami prie breketų metalinėmis ar elastinėmis ligatūromis arba specialiais užraktais (beligatūriniai breketai). Papildomi elementai užtikrina saugų dantų padėties koregavimą, skeletinės atramos formavimą ir kitus gydymo veiksmus.
Abiejų žandikaulių išimamas funkcinis Abiejų žandikaulių išimamas funkcinis aparatas – tai ortodontinis aparatas, skirtas augančių pacientų netaisyklingam sąkandžiui strėline ir vertikalia kryptimis koreguoti. Naudojami dviejų rūšių išimami funkciniai aparatai:

1. monoblokas, susidedantis iš atraminių ir veikliųjų dalių. Pagrindinės dalys: plastikinis pagrindas, plastikinės kapos, nukreipiamosios plastikinės plokštumos, iš nerūdijančio plieno išlenkti elementai, pritaikomi individualiai – gomurinis lankas, vestibulinis lankas, Adamso kabliukai, taškiniai kabliukai, „C“ tipo kabliukai, įvairūs plečiamieji sraigtai;

2. tvin-blokas, susidedantis iš dviejų dalių: viršutinio dantų lanko dalies ir apatinio dantų lanko dalies. Konstrukcija parenkama individualiai, susideda iš atraminių ir veikliųjų dalių. Pagrindinės dalys: plastikinis pagrindas, kapos, nukreipiamosios plastikinės plokštumos, iš nerūdijančio plieno išlenkti elementai, pritaikomi  individualiai – gomurinis lankas, vestibulinis lankas, Adamso kabliukai, taškiniai kabliukai, „C“ tipo kabliukai, įvairūs plečiamieji sraigtai.

 

Abiejų žandikaulių neišimamas funkcinis aparatas Abiejų žandikaulių neišimamas funkcinis aparatas – ortodontinis aparatas, galintis būti dviejų tipų:

1. prie vainikėlių tvirtinamas funkcinis aparatas (Herbsto tipo), priklausantis nenuimamų fiksuotų funkcinių aparatų grupei. Aparatą sudaro abipusis teleskopinis mechanizmas, susidedantis iš: 4 standartinių plieno vainikėlių, cementuojamų ant viršutinių pirmųjų krūminių dantų bei apatinių pirmųjų kaplių; 2 vamzdelių, fiksuojamų prie viršutinių pirmųjų krūminių dantų vainikėlių; 2 stumiamųjų strypų, fiksuojamų prie apatinių pirmųjų kaplių vainikėlių; 4 varžtelių, skirtų fiksuoti teleskopinius mechanizmus prie vainikėlių; 4 aktyvinamųjų žiedų, skirtų aparatui aktyvinti gydymo metu; individualiai laboratorijoje gaminamo liežuvinio lanko, fiksuojamo prie apatinių pirmųjų kaplių vainikėlių ir apatinių pirmųjų krūminių dantų okliuzinio paviršiaus;

2. prie breketų sistemos fiksuojamas funkcinis aparatas (Forsus tipo), priklausantis lanksčiųjų fiksuotų funkcinių aparatų, kuriuos sudaro tarpžandikaulinės fiksuotos spyruoklės, grupei. Prie breketų sistemos fiksuojamą funkcinį aparatą (Forsus tipo) sudaro: 2 nerūdijančio plieno spyruoklės; 2 spaustukai (prietaiso dalys, skirtos spyruoklėms pritvirtinti prie viršutinio žandikaulio krūminių dantų skruostinių vamzdelių); stumiamieji strypai (prietaiso dalys, sujungiančios spyruokles su apatiniu žandikauliu); 4 aktyvinamieji žiedai, skirti aparatui aktyvinti gydymo metu. Strypų galuose yra kilputės, fiksuojamos ant apatinio žandikaulio breketų sistemos lanko už iltinių dantų.

Aparatas burnoje fiksuojamas naudojantis breketų sistema: aparatas tvirtinamas prie viršutinių pirmųjų krūminių dantų ortodontinių žiedų ir apatinio dantų lanko breketų sistemos lanko.

 

Ortodontinis treineris Ortodontinis treineris – tai iš lankstaus plastiko pagamintas standartinis išimamas ortodontinis aparatas. Aparato sienelės iš išorės gaubia dantų paviršius ir saugo dantis, o aparato viduje yra tvirta poliuretano konstrukcija, prie kurios prisitaiko esami dantys ir netaisyklingai dygstantys dantys grąžinami į taisyklingą padėtį.  
Greitojo plėtimo aparatas Viršutinio žandikaulio greitojo plėtimo aparatas – tai  nenuimamas individualiai dantų technikų  laboratorijoje gaminamas ortodontinis aparatas, skirtas viršutiniam žandikauliui plėsti. Šį aparatą sudaro keturi ortodontiniai žiedai, cementuojami ant krūminių ir prieškrūminių dantų, specialusis sraigtas viršutiniam žandikauliui plėsti per viršutinio žandikaulio vidurinę gomurio siūlę ir jungiančioji vielinė konstrukcija.
     
Viršutinio žandikaulio veido kaukė Viršutinio žandikaulio veido kaukė – tai išorinio tempimo aparatas, naudojamas dentalinėms ir skeletinėms ortodontinėms anomalijoms gydyti ir viršutinio žandikaulio augimui modifikuoti. Veido kaukė susideda iš standaus rėmo, kuris užtikrina skeletinę atramą į smakrą ir kaktą, ir elastinio tempiklio, kuris pritvirtinamas prie viršutinio žandikaulio ortodontinio įtvaro burnoje.  
Ortodontinis sraigtas, skirtas skeletinei atramai Ortodontinis minisraigtas – tai nedidelio diametro (1,6–2,5 mm) ir kelių milimetrų ilgio (6–12 mm) sraigtas, sukamas į viršutinio ir (arba) apatinio žandikaulio kaulinį pagrindą. Šis minisraigtas  skirtas laikinai pritvirtinti ortodontinius aparatus (be osteointegracijos). Gaminamas iš biologiškai suderinamo metalų lydinio. Ortodontinis minisraigtas lengvai gali būti išimamas bet kuriuo ortodontinio gydymo metu. Ortodontiniai minisraigtai yra 2 tipų: savisriegiai ir įsukami į jau išgręžtą ertmę kauliniame audinyje.  

 

Ortodontinės problemos nėra išsprendžiamos per vieną dieną, gydymas gali trukti net keletą metų, todėl mes esame ne tik kvalifikuoti ir savo darbą išmanantys specialistai, bet ir jūsų draugai, kurie visą gydymo laikotarpį bus šalia jūsų, patars ir parinks jums geriausius sprendimus.