PASLAUGOS

Tai šypsenos architektūros priemonė, leidžianti atstatyti anatominę dantų padėtį dantų lanke, gydyti sąkandžio ir žandikaulio anomalijas. Ortodonto paslaugų taip pat gali prireikti, ruošiantis ortognatinei (žandikaulio) operacijai arba prieš dantų protezavimo procedūrą.

ORTODONTINIS GYDYMAS SUSIDEDA IŠ

  • Paciento ištyrimas ir diagnostinės medžiagos paruošimas bei įvertinimas (diagnostiniai modeliai, rentgeno nuotraukos – panoraminė ir šoninė galvos nuotrauka).
  • Detalus gydymo plano pristatymas
  • Ortodontinio aparato uždėjimas.
  • Reguliarūs kontroliniai vizitai kas 4-8 savaites, priklausomai nuo taikomo gydymo.
  • Aparato nuėmimas.
  • Retencijos palaikymas.

BREKETAI

Šiais ortodontoniais aparatais gydomi pacientai nuo 12 – 13 metų kada jau sudygę nuolatiniai dantys, bet labai dažnai šis gydymas yra taikomas ir suaugusiems.
Atliekant ortodontinį gydymą paauglystėje, galima greičiau ir kokybiškiau sutvarkyti ortodontinias anomalijas.
Suaugusiems breketai dedami pakoreguoti tik tam tikras sritis tai yra pagalbinė gydymo priemonė arba tiesinami visi dantys ir pilnai atstatomas sąkandis.

ORTODONTINIO GYDYMO BŪDAS

Ortodontinio gydymo būdas parenkamas pagal specifinę dantų, sąkandžio, žandikaulių būseną, taip pat pagal amžių, paciento individualias savybes ir pageidavimus.
Šiai dienai galime pasiūlyti įvairiausių rūšių breketus: metalinius, keramikinius, beligatūrinius, liežuvinius. Ortodontijos sritis sparčiai vystosi, gydymas trunka trumpiau, breketai praktiškai nepastebimi ir pasiekiama stulbinančių rezultatų.

Periodontologinis gydymas yra odontologijos sritis, skirta dantį supančių aplinkinių audinių profilaktikai ir gydymui. Pagrindinis uždegimo požymis yra dantenų kraujavimas. Periodontologija yra būtina, nes Lietuvoje dauguma žmonių, vyresnių nei 55 metų, kenčia nuo periodonto ligų.

Periodontologas gydo įvairias periodonto ligas, tokias kaip gingivitas (dantenų uždegimas), periodontitas (dantenų, kietųjų periodonto audinių ir žandikaulio kaulo uždegimas) ir dantenų recesija (dantenų pažeidimas). Periodontologinio gydymo metu svarbu atlikti reguliarias profilaktines patikras, nes simptomai gali progresuoti lėtai ir be skausmo.

Periodonto ligoms būdingi simptomai, tokie kaip dantenų paraudimas, kraujavimas, dantenų nusmukimas, tarpų atsiradimas dėl kaulo tirpimo, dantų paslankumas ir jautrumas šaltam, karštam arba rūgščiam maistui, bei nemalonus kvapas iš burnos. Daugelį periodonto ligų sukelia dantų apnašos, bet ir kiti veiksniai, tokie kaip netaisyklingas sąkandis, imunodeficitiniai sutrikimai, stresas ir kt., gali prisidėti prie jų vystymosi.

Periodontologinis gydymas susideda iš konservatyvaus gydymo, chirurginio gydymo ir palaikomojo gydymo etapų. Tai apima profesionali burnos higiena, dantų ir kišenių valymas, chirurginės procedūros ir nuolatinis palaikomasis gydymas. Sėkmingas gydymas priklauso nuo paciento bendradarbiavimo laikantis griežtos ir tikslios burnos higienos namuose ir periodontologo nustatytų gydymo planų laikymosi.

Klinikoje atliekama dantų implantacija ir ambulatoriškai atliekamos burnos ertmės chirurginės procedūros. Dantų implantai – pastovus natūralių dantų pakaitalas. Jis laiko karūną ar tiltą lyg šaknis laikytų dantį. Daugumos odontologų nuomone, implantai – vienas didžiausių šiuolaikinės odontologijos laimėjimų.

Dantų implantų privalumai

Dantų implantai išties labai patogūs- jie tarsi tampa jūsų burnos dalimi. Priešingai nei protezai, jų nereikia išimti, naudoti tvirtinimo klijų, todėl jūs esate apsaugotas ne tik nuo nemalonių pojūčių, bet ir papildomų išlaidų. Be to, dantų implantai suteikia lygiai tokias pačias kramtymo galimybes ir atrodo taip pat natūraliai kaip ir jūsų natūralūs dantys.

Dantų implantavimo procedūros eiga

Kiekvienas gydymo atvejis skirtingas. Todėl prieš dantų implantaciją būtina išsami gydytojo konsultacija, kurios metu būtų suformuotas paciento poreikius bei galimybes atitinkantis gydymo planas. Konsultacijos metu, suformavus pacientui tinkamą gydymo planą, pradedamas dantų implantavimas.

Dantų implantai rekomenduojami, jei:
  • dėl kokios nors priežasties trūksta vieno ar kelių dantų;
  • skausmingos ir nusileidusios dantenos;
  • reikia apsaugoti žandikaulį nuo nykimo, iškritus dantims;
  • bedantis žandikaulis.

Dantų protezavimas yra procedūra, skirta atkurti trūkstamus, pažeistus arba praradusius dantis irpagerinti sąkandžio bei kramtymo kokybę. Dantų netekimas gali sukelti fiziologines ir psichologines problemas, tokias kaip virškinimo sutrikimai, sunkumai kramtant maistą, arba netekus pasitikėjimo savimi dėl pasikeitusios išvaizdos. Mūsų klinikoje atliekamas dantų protezavimas, pasirenkant tarp išimamų ir neišimamų (fiksuotų) protezų, atsižvelgiant į paciento sveikatos būklę ir dantų skaičių burnoje. Kiekvienam pacientui sudaromas individualus gydymo planas.

Dantų protezavimas atliekamas įvairiais atvejais, įskaitant vieno ar kelių dantų netekimą, dantų patologinį nusidėvėjimą, pažeistus dantų audinius, kai dantis negalima atkurti plombuojant, po periodontologinių operacijų ar ortodontinio gydymo, taip pat dantų traumų ar ligų atveju.

Dantų protezavimas suteikia daug naudos, įskaitant galimybę vėl šypsotis, mažinant diskomfortą bendraujant ir grąžinant pasitikėjimą savimi. Tai ypač svarbu atsižvelgiant į tai, kad netekus vieno danties, gretimi dantys gali pajudėti, keičiant savo padėtį ir sukeldami organizme nepageidaujamus pokyčius. Todėl, kuo anksčiau sprendžiama ši problema, tuo mažiau keliamos rizikos susijusios su kramtymo kokybe ir žandikaulio sąnario sunkumais.

Individualaus gydymo plano sudarymas yra būtinas, kad būtų pasiektas geriausias rezultatas, atsižvelgiant į paciento finansines galimybes. Atstatant dantų eilių vientisumą ir kramtymo kokybę, išvengiama neigiamų pokyčių organizme, tokių kaip virškinamojo trakto sutrikimai ir veido formos pokyčiai.

Burnos ertmės higiena yra nuolatinė procedūra, skirta išsaugoti gerą dantų ir dantenų būklę. Tai apima mineralizuotų ir nemineralizuotų apnašų pašalinimą, dantų bei plombų poliravimą ir šiuolaikinių gydomųjų preparatų naudojimą. Tai padeda mažinti dantų karieso ir periodonto ligų riziką, o procedūra atliekama 1–3 kartus per metus priklausomai nuo paciento būklės.

Svarbu rūpintis visapusiška burnos priežiūra, kuri neapsiriboja tik kasdieniniu dantų valymu namuose. Kasdieninė asmeninė higiena ir profesionali burnos higiena, kurią atlieka odontologas, sudaro visapusišką dantų burnos priežiūrą. Dantų paviršiuose kaupiantis bakteriniam apnašui, nepakankama priežiūra gali lemti apnašų mineralizaciją, dantų kietumo praradimą ir dantų akmenų susidarymą. Profilaktinis vizitas pas odontologą padeda nustatyti burnos priežiūros būklę ir, esant ligoms, paskirti tinkamą gydymą.

Burnos ertmės higiena apima profesionalų dantų apnašų šalinimą, siekiant užkirsti kelią įvairioms ligoms. Tai yra esminė ėduonies ir apydančių ligų prevencijos priemonė, trunkanti nuo 30 min iki 1 val. Naudojant ultragarsinį skalerį ir kitus įrankius, pašalinamas susikaupęs apnašas. Specialus „Air-Flow“ aparatas naudojamas šalinti pigmentines dėmes nuo dažančių produktų. Šios procedūros metu naudojamos gydomosios, dantis stiprinančios ir jautrumą mažinančios medžiagos. Prieš atliekant kitas odontologines procedūras, patariama atlikti profesionalią burnos higieną, užtikrinant optimalų procedūrų rezultatą.

Profesionalios burnos higienos metu gydytojas įvertina dantų, plombų, protezų ir implantų būklę, taip pat atliekamos gydomųjų preparatų aplikacijos. Pacientai mokomi tinkamai rūpintis burnos higiena, o jiems parenkamos individualios priemonės, tokios kaip dantų šepetėliai, pasta, skalavimo skysčiai ir kiti įrankiai. Tai yra svarbi prevencinė priemonė, kuri prisideda prie sveikos ir gražios šypsenos išlaikymo.

Dantų rentgeno paslaugos yra diagnostinės procedūros, kurias naudojant rentgeno spinduliais galima įvertinti dantų, dantenų ir kaulo būklę. Tai leidžia odontologams gauti išsamesnę informaciją apie paciento burnos sveikatą, nustatyti problemų priežastis ir pasirinkti tinkamus gydymo metodus. Mūsų klinikoje yra atliekamos skaitmeninės dentalinės rentgeno nuotraukos (pavienių dantų nuotraukos) arba panoraminės rentgeno nuotraukos (abiejų žandikaulių visų dantų nuotraukos).

Ši procedūra leidžia įvertinti dantų uždegimo būklę. Padeda nustatyti galimus ortodontinius poreikius ir planuoti gydymą. Rentgeno aparatas nufotografuoja viršutinius ir apatinius dantų rinkinius, individualius dantis. Tai leidžia stebėti dantų šaknų ir kaulo būklę.

Dantų rentgeno tyrimai yra saugūs, jų atlikimas priklauso nuo konkrečių diagnozės poreikių ir būklės. Odontologas gali rekomenduoti rentgeno tyrimą, jeigu yra būtinybė gauti papildomą informaciją, kuri negali būti nustatyta per paprastą klinikinį tyrimą. Tai yra svarbi diagnostinė priemonė, padedanti odontologui išsaugoti arba atkurti paciento burnos sveikatą.

PRP procedūra

PRP (trombocitais praturtinta plazma) tai užpildas atgaivinti veidui ir atjauninti odai, kurios metu procedūrai naudojami paties paciento kraujo kūneliai – trombocitai.

Procedūros metu iš venos paimamas nedidelis kiekis kraujo, apie 30 ml. Kraujas specialiai paruošiamas ir iš jo išgaunamas trombocitų koncentratas. Trombocitų sudėtyje yra įvairių augimo faktorių, kurie ima veikti iš karto, kuomet jie suaktyvinami, t.y. suleidžiami itin plona adata į problemines odos vietas. Trombocitų išskiriami augimo faktoriai suaktyvina natūralias kamienines ląsteles, stimuliuoja odos ląsteles ir skatina kolageno bei elastano gamybą, kas lemia odos atjaunėjimą.

Procedūros trukmė nuo 30 iki 60 min. Vidutiniškai pažeistos odos atstatymas vyksta nuo 2 iki 24 valandų.

PRP taikomas:

• Lyginant raukšles
• Atkuriant odos stangrumą
• Šalinant pigmentines dėmes
• Švelninant randų ryškumą
• Mažinant išsiplėtusias poras

Mūsų specialistai suteiks reikalingą odontologinę pagalbą, atsakys į visus Jūsų klausimus ir padės
priimti tinkamiausią sprendimą konkrečiu atveju.

Situacijos, kai gali prireikti skubios odontologinės pagalbos:

Danties skausmas.

Jautrumas karštam arba šaltam.

Plombos iškritimas.

Skausmas aplink dantį.

Atsicementavęs dirbtinis vainikėlis.

Nuskilęs dantis.

Išmuštas dantis.

Problemos su dantenomis.

Kiti odontologiniai sunkumai.

Skubios odontologinės pagalbos metu teikiamos procedūros

Dantų skausmo šalinimas.

Nuskilusio danties arba plombos atkūrimas.

Dantų šalinimas.

Pūlinių atvėrimas.

Kitos skubios odontologinės pagalbos procedūros.

Jeigu susiduriate su dantų skausmu – nedelskite ir kreipkitės į mūsų odontologijos klinikos profesionalus.

Vaikų dantų gydymas prasideda nuo tinkamos dantukų priežiūros, kurios nereikėtų atidėlioti. Sveiki pieniniai dantys ir taisyklingas sąkandis yra lemiamos įtakos būsimų nuolatinių dantų sveikatai ir estetikai. Todėl odontologai pabrėžia, kad vaikų dantims reikia nuolat rūpintis nuo pat mažumės. Pirmuosius dantukus patariama valyti su vieno danties šepeteku vos suvilgius su dantų pasta turinčia savo sudėtyje fluoro, po pusryčių ir vakare prieš miegą. Pirmasis vizitas pas odontologą turėtų įvykti sulaukus 1,5–3 metų amžiaus. Profilaktinė dantukų priežiūra, burnos higiena ir tinkamas dantų valymas yra būtini, siekiant užtikrinti vaikų dantų sveikatą.

Pirmojo vizito pas vaikų odontologą metu gydytojas apžiūri dantukus, vertina jų būklę ir polinkį į ėduonį. Bendraudamas ir žaidžiant su vaiku, gydytojas supažindina jį su odontologine įranga ir svarba. Ankstyvas vizitas padeda užtikrinti efektyvią dantų priežiūrą ir prevenciją nuo dantų ligų.

Yra kelios priežastys, kodėl negalima atidėlioti vaikų dantų gydymo. Pirma, vėlyvas vizitas gali sukelti vaiko baimę dėl gydytojo ir prisidėti prie nepageidaujamo elgesio gydymo metu. Antra, anksti nediagnozuotas dantų ėduonis gali sukelti problemų nuolatiniams dantims, pavyzdžiui, iškreipti arba prarasti juos, taip pat sukeliant įvairias sveikatos problemas. Trečia, laiku nekreiptas dėmesys į ortodontines problemas gali lemti sudėtingą ir brangų gydymą ateityje.

Todėl siekiant išvengti galimų sveikatos problemų, svarbu anksti diagnozuoti dantų ligas, skirti prevencines priemones ir atlikti profilaktinius gydymus, pavyzdžiui, fluoro aplikacijas, dantų dengimą silantais. Laiku atlikta dantų patikra taip pat padeda užkirsti kelią ortodontinėms problemoms, tokioms kaip dantų kreivumas arba sąkandžio sutrikimai.

Dantų balinimas – populiari estetinė odontologijos procedūra, kurią galima atlikti namuose arba odontologijos kabinete, pasirinkus tinkamą balinimo sistemą. Kapų balinimas yra efektyvus sprendimas, nekenkiantis dantų struktūrai ir aplinkiniams audiniams. Mūsų klinikos specialistai atliks dantų būklės vertinimą, atsakys į klausimus ir padės pasirinkti tinkamą dantų balinimo būdą.

Dantų spalvos pokyčius lemia senėjimas, rūkymas, dažančių produktų vartojimas, uždegimai, dantų gedimai, paveldimumas, apnašos, kariesas, antibiotikų vartojimas ir dantų traumos. Prieš pradedant dantų balinimą, rekomenduojama konsultuotis su odontologu ir atlikti profesionalią burnos higieną.

Balinimo rezultatas priklauso nuo įvairių faktorių, įskaitant dantų būklę, amžių, mitybą ir higienos įpročius. Efektas gali išlikti keletą metų, tačiau svarbu tinkamai rūpintis burnos higiena. Plombos, negyvi dantys, vainikėliai ir porceliano restauracijos nebalinami. Pasirinkti balinimo būdai gali būti cheminis balinimas namuose arba kabinete bei vidinis balinimas.

DANTŲ BALINIMAS
Skaityti daugiau
VAIKŲ ODONTOLOGIJA
Skaityti daugiau
SKUBI ODONTOLOGINĖ PAGALBA
Skaityti daugiau
VEIDO ESTETIKA
Skaityti daugiau
RENTGENO PASLAUGOS
Skaityti daugiau
BURNOS HIGIENA
Skaityti daugiau
PROTEZAVIMAS
Skaityti daugiau
DANTŲ IMPLANTAVIMAS
Skaityti daugiau
PERIODONTOLOGIJA
Skaityti daugiau
ORTODONTIJA - DANTŲ TIESINIMAS BREKETAIS
Skaityti daugiau